Masaüstü Kullanım

Webborsam'a Giriş aç

Webborsam’a girişte, www.anadolubank.com.tr ve/veya www.anadoluyatirim.com.tr adresinden ulaşılan Anadolubank İnternet Şubesi ile aynı güvenlik adımları uygulanır. Anadolubank kullanıcı kodu ve şifrenizi girip, tanımlı cep telefonunuza gelen tek seferlik şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Webborsam’a, www.webborsam.com dan giriş yapılabildiği gibi, Anadolubank İnternet Bankacılığı içerisinden ve Anadolu Yatırım web sitesinden de giriş yapılabilir.

Webborsam'a Giriş

Fiyat İzleme ve Ekran Oluşturma aç

Webborsam’da hazır fiyat pencereleri üzerinden fiyat izlenebildiği gibi, takip edilen senetler ve istediğiniz tablo özellikleriyle kişiye özel sayfa oluşturulabilir.

Fiyat İzleme ve Ekran Oluşturma

Uygulama Ayarları aç

Webborsam’da Profil butonunu tıkladıktan sonra “Ayarlar”ı seçerek; yazı büyüklüğü, tema değişikliği, dil seçimi, sistem kapanma süresi, sembol çift tıklama, sembol detayda derinlik, ses ayarları, hücre ayarları, haber ve emir ayarları gibi bir çok detayı özelleştirebilirsiniz.

Uygulama Ayarları 1
Uygulama Ayarları 2
Uygulama Ayarları 3

Anasayfa Ayarları aç

Webborsam’da “Sayfa Düzenle” butonunu tıkladıktan sonra, mevcuttaki modül hücre alanlarına dilediğiniz modülü yerleştirebilirsiniz.

Anasayfa Ayarlari

Anasayfa’daki mevcut modüllerin pencerelerinin başlıklarına tıklayıp basılı tutaraj yerlerini değiştirebilirsiniz.

Anasayfa Ayarları 2

“Ekran” ismine tıklayarak açılan ekranlar menüsünde, yeni ekran oluşturabilir, mevcut ekranları düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Mevcut ekranda yaptığınız değişiklikleri “Kaydet” butonunu tıklayarak kaydedebilir, “Farklı Kaydet” butonunu tıklayarak farklı bir ekran olarak kaydedebilirsiniz.

Anasayfa Ayarları 3

Alarm aç

Webborsam’da “Alarm” butonunu tıklayarak yeni alarm ekleyebilir, bekleyen ve gerçekleşen alarmları görebilir ve silebilirsiniz.

Alarm

Emir Girişi aç

Webborsam’da listelenen sembolün üzerine çift tıklayarak Sembol Detay penceresine ulaşabilir ve tüm emir tiplerinde işlem yapabilirsiniz. Sembol Detay penceresindeki arama kutusundan istediğiniz sembole ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak; Sembol ismine tek tıklandığında sembol detayları aynı modül penceresi içerisinde açılır, çift tıklandığında ayrı bir pencere olarak açılır. Sembol isminin sağındaki alış ve satış fiyatlarının üzerine çift tıklandığında, alış/satış penceresi açılır.

Emir Girişi 1
Emir Girişi 2

Emir İzleme, Emir Düzeltme ve Emir İptali aç

Webborsamda girilen emirler; “Emirlerim” tablosu içerisinden takip edilebilir, bölünebilir, iyileştirilip kötüleştirilebilir, zincir emir oluşturulabilir.

Emir İzleme, Emir Düzeltme ve Emir İptali

Ekstre Görüntüleme aç

Webborsam’da “+” butonuna tıklayarak açılan menüde Varlıklarım’ı tıklayarak, Hisse Ekstre, Hisse İşlem Sonuç Formu ve Nakit Hareketlerinizi izleyebilirsiniz.

Ekstre Görüntüleme 1
Ekstre Görüntüleme 2
Ekstre Görüntüleme 3
Ekstre Görüntüleme 4

Portföy Görüntüleme ve İşlem Limiti aç

Webborsam’da “Hesap Özeti” tablosunu tıklayarak hesap bakiyenizi ve İşlem limitinizi; “Varlıklarım” ı tıklayarak hisse ve viop portföyünüzü izleyebilirsiniz.

Portföy Görüntüleme ve İşlem Limiti 1
Portföy Görüntüleme ve İşlem Limiti 2

Hesaplarım Arası Transfer aç

Webborsam’da “+” butonuna tıklayarak açılan menüde Varlıklarım’ı tıklayarak, “Hesaplar Arası Transfer” penceresine ulaşabilirsiniz.

Hesaplarım Arası Transfer

Teknik Analiz aç

Webborsam’da dilediğiniz sembolün üzerine sağ tıklayarak açılan menüden veya “Sembol Detayı” penceresinden “Teknik Analiz” butonuna tıklayarak Grafik Tablosuna ulaşabilir Teknik Analiz yapabilirsiniz.

Teknik Analiz

Haberler ve Araştırma Raporları aç

Webborsam’da anasayfa üzerinden veya “+” butonuna tıklayarak açılan menüden “Gündem & Haberler” menüsüne ulaşabilir, ayrıca dilediğiniz hissenin üzerine sağ tıklayarak açılan menüde “Haber”i seçerek ilgili hisseye özel haberlere ulaşabilirsiniz.

Hisse Senedi ve Viop derinlik gösterim talep ve iptalleri aç

Webborsam’da “Profil” butonunu tıkladıktan sonra “Lisanslar” penceresine ulaşarak, aktif lisanslarınızı görebilir, iptal edebilir ve yeni lisans talebinde bulunabilirsiniz. Hisse senedi ve Viop kontratları alım satım adetlerini 10 kademe olarak görüntüleyebilir ve aracı kurum dağılımını izleyebilirsiniz.

Hisse Senedi ve Viop derinlik gösterim talep ve iptalleri

Hisse ve Viop derinlik penceresi detayları aç

Webborsam’da sembol üzerine çift tıkladıktan sonra açılan sembol detayları penceresinden “Derinlik” bilgilerini görebilirsiniz. Veya Sembol üzerine sağ tıklayıp “Derinlik” seçerek derinlik detaylarına ulaşabilirsiniz.

Derinlik detaylarının görülebilmesi için derinlik veri yayın lisanslarının aktif olması gerekmektedir. Lisans taleplerinizi “Profil” butonunu tıkladıktan sonra “Lisanslar” penceresinden yapabilirsiniz.

Hisse ve Viop derinlik penceresi detayları