Mobil Kullanım

Webborsam Mobil Kurulumu aç

Android telefonlar için GooglePlay’den, IOS telefonlarda ise AppStore’dan uygulama arama kısmına Webborsam yazarak çıkan uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Uygulama ikonu aşağıdaki şekilde telefonunuzda yer alacaktır.

Webborsam Mobil Kurulumu

Webborsam Giriş aç

Uygulama açıldıktan sonra Portföyüm sekmesine tıklayarak giriş ekranına geçiş sağlamanız gerekmektedir.

Webborsam Giriş

 

Giriş ekranında bireysel müşteri iseniz “Bireysel”, Kurumsal hesap sahibi ya da Ortak hesap için giriş sağlayacaksanız “Kurumsal/Ortak” seçilmesi gerekmektedir.

Webborsam Giriş 2

Anadolubank İnternet Bankacılığına girişte kullandığınız Kullanıcı Kodunuz ve Parolanızı girdikten sonra telefonunuza gelen doğrulama kodu Şifre kısmına girilmelidir

Webborsam Giriş 3

Portföyüm Sayfası Detay İzleme aç

Portföy kısmında hisse senedi/Viop hesabında bulunan varlıkların fiyat,tutar,ortalama maliyet, günlük kar-zarar,toplam kar-zarar ve T+1 günündeki menkul adet sayısı bilgilerini görüntüleyebilir ve alt kısımdaki Hesap Özeti’ne tıklayarak güncel bakiyeniz ile T+1 ve T+2 günündeki bakiyenizi,net varlık tutarınızı,kredili işleminiz varsa kredi limit tutarınızı izleyebilirsiniz.

Portföyüm Sayfası Detay İzleme 1

Emirler sekmesinde hisse senedi/Viop hesabınızda bulunan tüm emirler ile türlerine göre gerçekleşmiş,bekleyen,iptal edilmiş ve zincir emirlerini detaylarıyla görüntüleyebilirsiniz.

Portföyüm Sayfası Detay İzleme 2

Hisse işlemi yapmak istediğinizde yukarıda bulunan arama kısmına sembol kodu yada şirket ismi yazarak hisse senedini çıkarabilirsiniz. İşlem sayfasında fiyat kısmından kademelere göre fiyat seçimini yapabilir, adet ve emir tipi-süresi seçilerek Al/Sat botunları yardımıyla işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı ekran üzerinde açığa satış opsiyonu ile hisse senedinde açığa satış işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Portföyüm Sayfası Detay İzleme 3

Viop işlemi yapmak istediğinizde yukarıda bulunan arama kısmında bulunan piyasa ve Dayanak filtrelerine göre kolayca sözleşme seçimini yapabilirsiniz. İşlem sayfasında fiyat kısmından kademelere göre fiyat seçimini yapabilir, adet ve emir tipi,fiyat tipi-süresi seçilerek Al/Sat botunları yardımıyla işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Portföyüm Sayfası Detay İzleme 4

Viop hesabınızda para yatırma ve çekme işlemlerini bu sayfa üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Mevcut bakiye ile çekilebilir teminatınızı görüntüleyerek yatıracağınız yada çekebileceğiniz tutarı rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Sayfanın alt kısmında bulunan Teminat Geçmişi aracılığı ile iki tarih arasında gerçekleştirmiş olduğunuz tüm yatırım ve çekim işlemleri detaylarını görebilirsiniz.

Portföyüm Sayfası Detay İzleme 5
Portföyüm Sayfası Detay İzleme 6

Hisse Senedi hesabınızdan cari hesabınıza yada cari hesabınızdan yatırım/hisse senedi hesabınıza para yatırmak istediğinizde bu kanal vasıtasıyla telefonunuza gelen sms kodunu girerek hesap eklerinize ulaşır ve ekler arasında para hareketlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Portföyüm Sayfası Detay İzleme 7

Uygulama ayarlarını bu kısımdan değiştirebilirsiniz.

Uygulamanın açık kalma süresini belirleyebilir,arka plana uygulamayı attığınızda otomatik olarak oturum sonlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı işlem yapmak istediğinizde Al/Sat onayı kısmını kapalı yapabilirsiniz.

Hisse senedi ve Viop işlemleriniz için standart fiyat görüntüleme,emir geçerlilik ve adet kısımlarını belirleyerek hızlı işlem yapabilirsiniz.

Portföyüm Sayfası Detay İzleme 8

Webborsam Uygulama İkonları aç

Uygulamaya ait ikonlara uygulama ansayfasından yada yana açılan pencere üzerinden geçiş yapabilirsiniz.

Webborsam Uygulama İkonları

Piyasa İzleme Sayfası aç

Piyasalar sayfası üzerinden türlerine göre hisse senetlerini, açık olan vadeli işlemler ve opsiyonları görüntüleyebilirsiniz. Buna ek olarak dünya piyasalarıyla ilgili diğer verileri de işlemlerinizde yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

Piyasa İzleme Sayfası 1

Farklı kategorilerde yer alan birçok farklı enstrümandan aradığınızı isterseniz arama butonunu kullanarak hızlıca bulabilirsiniz.

Piyasa İzleme Sayfası 2

Farklı kategorilerde yer alan enstrümanların filtreleme yoluyla son fiyatını,değişim miktarını ve yüzdesini, güniçi en düşük ve en yüksek gördüğü fiyat seviyelerini ve önceki gün kapanış fiyatını görebilirsiniz.

Piyasa İzleme Sayfası 3

Herhangi bir enstrümanın üzerine tıkladığınızda canlı, gecikmeli ve temel verilerini izlemenin dışında ikonuna tıklayarak büyük ekran şeklinde görebilir, periyot seçimi yapabilir ve teknik analiz araçlarıyla grafik üzerinden alım satım noktasında destek alabilirsiniz.

Piyasa İzleme Sayfası 4

Sayfanın üst kısmında bulunan + butonu ile ilgili enstrümanın Favori listenizin yer aldığı Sayfam kısmına eklenmesini sağlayarak ilgili ürüne daha kolay erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Sayfanın üst kısmında yer alan alarm butonu ile ilgili enstrümana fiyat alarmı ekleyebilirsiniz.

Piyasa İzleme Sayfası 5

Sayfam aç

Sayfam sekmesinin görüntüsü piyasalar sekmesiyle benzer olup burada favori ürünler listesinizi izleyip kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

Sayfam 1

Sayfamın üstünde yer alan alarm ikonu ile istediğiniz bir enstrümana fiyat alarmı ekleyebilirsiniz.

Sayfam 2

Sayfamın üstünde yer alan ile sayfamdaki enstrümanları silebilir,yerlerini değiştirebilir ve Ekle butonu ile farklı enstrümanlar ekleyebilirsiniz.

Sayfam 3

Alarmlar aç

Alarmlar sekmesinde hangi enstrümanlara hangi fiyat seviyesi için alarm koyduğunuzu görebilir, arzu ederseniz bu kısımdan çıkış butonuna tıklayarak alarmı kaldırabilir, ekle butonuna tıklayarak farklı enstrümanlara fiyat alarmı ekleyebilirsiniz.

Alarmlar

Haberler aç

Foreks ve KAP haberleri dışında Anadolu Yatırım Araştırma Birimi tarafından günlük yayınlanan araştırma raporlarına ve Ekonomik Takvime bu kısımdan ulaşabilirsiniz.

Haberler 1

Arzu ederseniz ara butonuna tıklayarak sembol kodu yada şirket ismi yazarak sadece bununla ilgili haberlerin ekrana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Haberler 2
Haberler 3

Menüler aç

Uygulamayı kullanırken ihtiyaç duyabileceğiniz bilgilere Sıkça Sorulanlar kısmından ulaşırken Hakkımızda bölümünden de Anadolu Yatırım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hesap Açın ikonuna tıklayarak yönlendirileceğiniz web sayfasından gerçek hesap başvurusu yaparak müşteri temsilcilerimizin size ulaşmasını sağlayarak hesap açılış sürecinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Menüler 1

Lisanslar kısmından mevcuttta kullandığınız lisansını görüntüleyebilir, arzu ederseniz farklı bir lisans satın alım işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Menüler 2

Döviz Hesaplayıcı aracını döviz kuru çevrim işlemlerinde kullanabilirsiniz.

Menüler 3

Bize Yazın bölümünden Şikayet,Öneri ve Gözlemlerinizi bizimle rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Menüler 4